اگر هنوز کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی نکرده اید، می توانید با پنل فروش رایگان آمازایران، این کار را شروع کنید.

هرچه از پنل فروش رایگان شما در آمازایران بیشتر بازدید شود، شانس شما برای فروش محصولاتتان بیشتر خواهد بود. آمازایران با استفاده از چند روش مختلف برای فروشگاهها کسب و کار آنلاین را راه اندازی می کند. با کلیک روی فروشگاه در بالای صفحه اول سایت، لیست طبقه بندی شده محصولات مختلف می آید و همینطور لیست فروشگاههای در قسمت فروشندگان قرار داده شده است.

در اینجا به بررسی چند روش تقریبا ساده و کم هزینه برای توسعه پنل فروش رایگان آمازایران شما میپردازیم.

عنوان مناسب برای کالای خود انتخاب کنید

در عنوان کالا از کلمات کلیدی که خریداران برای جستجو استفاده می کنند و کلماتی ساده و توصیف کننده استفاده نمایید. همیشه املای کلمات خود را چک نمایید. عنوان کالای انتخابی شما به کاربران برای پیدا کردن فروشگاه و کالای شما در سایت کمک نموده و در واقع دروازه ورود به فروشگاه تان خواهد بود.

کالای خود را با جزییات شرح دهید

یک شرح خوب، یک توصیف مختصر، منظم و ساده می باشد. جزییات کالا با توجه به نوع آن، شامل اندازه، رنگ، مارک کالا و غیره میباشد. مطمئن شوید که قوانین خود برای مرجوع شدن کالا و زمان ارسال کالا را ذکر کرده اید. با ذکر دقیق و درج جزییات کامل، باعث می شوید تا سوء تفاهم برای خریدار به وجود نیاید و انتظار دیگری از کالای خریداری شده نداشته باشد.

عکس کالای خود را قرار دهید

ارزش یک تصویر میتواند از هزاران کلمه بیشتر باشد. از عکس های واضح، با نور مناسب و زوایای مختلف استفاده کنید تا به درستی کالای شما را نمایش دهد. از نور پردازی مناسب و یک پشت زمینه روشن استفاده کنید تا بتوانید کالایتان رابهتر نمایش داده و از عکس های استوک و اینترنتی که مربوط به کالای شما نیستند استفاده نکنید. همینطور عکس های مختلف از تمام زوایا و بخش های مختلف کالا به صورت واضح بگیرید تا هنگام بروز مشکل، به عنوان مدرک در اختیار سایت باشد. همچنین باید عکس های خود را در پس زمینه ی اصلی آمازایران با آموزشی که در سایت گذاشته شده، قرار دهید و شما می توانید حداکثر 4 عکس مختلف از کالای خود را در پاساژ آمازایران قرار دهید.

کالای خود را همیشه در زمان تعیین شده ارسال نمایید

همواره در 24 ساعت کالای سفارش داده شده را ارسال کنید. زیرا باعث میشود تا خریداران بیشتری جذب کنید و فروش بیشتری داشته باشید.

برای ارسال کالا مسئولیت پذیر و بانظم باشید.

کالا را با دقت بسته بندی کنید. از روش هایی برای ارسال کالا استفاده کنید تا بتوان کالای ارسال شده را رهگیری کرد. مثلا برای ارسال از پست سفارشی نباید استفاده کرد چون در پست سفارشی زمان ارسال کالا طولانی می شود و همینطور کالای ارسال شده قابل پیگیری نیست. همینطور روش های دیگر که به جز روش های پیشنهادی سایت می باشد و خریدار هنگام دریافت کالا، هیچ امضایی برای سالم تحویل گرفتن آن نمی کند، به هیچ عنوان توصیه نمی شود. امضا نکردن خریدار ممکن است باعث شود که بعدا بتواند ادعا کند که کالای دریافتی آسیب دیده است.

با خریداران خود ارتباط سازنده برقرار نمایید.

همواره به تمام سوالهای خریداران سریع پاسخ داده و پس از ارسال کالا حتما کد رهگیری بارنامه ارسال کالا را در سایت وارد نمایید.

همواره با خریدار در ارتباط باشید و او را مطلع سازید.

ارتباط مستقیم و مستمر شما با خریدار باعث می شود که سوالها، شائبه ها و نگرانی های آنها برطرف شود. اگر محصول را به موقع نمی توانید ارسال کنید حتما سایت و مشتری را با خبر سازید. ارتباط مناسب با خریدارن باعث می شود تا فیدبک مثبت به شما بدهند.

همیشه از آدرس اینترنتی پنل فروشگاه آمازایران خود اطلاع داشته باشید.

پاساژ اینترنتی آمازایران یک آدرس اینترنتی برای فروشگاه شما ایجاد مینماید، مطمئن شوید که آنرا میدانید. شما به این آدرس اینترنتی برای ساختن لینک به فروشگاهتان نیاز دارید. توسط این لینک مشتریان شما از طریق اینترنت و با یک کلیک میتوانند مستقیما به فروشگاه شما دسترسی پیدا کنند.

از امکاناتی که ابزارهای آمازایران در اختیار شما قرار میدهد استفاده کنید.

هنگامی که پاساژ آمازایران به صورت رایگان به شما امکان استفاده از ایجاد فروشگاه و بارگذاری تعداد نامحدود را پیشنهاد میدهد، حداکثر بهره را از آن ببرید.

آدرس اینترنتی فروشگاه آمازایران خود را به آگهی های تبلیغاتی خود اضافه کنید.

آدرسهای اینترنتی در روزنامه ها، مجلات، آگهی های تبلیغاتی که روزانه توسط ملیونها نفر دیده میشوند میتواند موثرترین راه تبلیغ و توسعه فروشگاهتان باشد.

همواره فروشگاه خود را به روز نگه دارید.

تنها کالاهایی را در فروشگاه خود قرار دهید که در مالکیت شما باشد و نیاز به آماده سازی آنها نباشد. اگر کالایی خارج از پاساژ آمازایران فروش رفت، سریعا آن را از روی سایت حذف کنید.

پیش از قیمت گذاری، کالای خود را با سایر نمونه های مشابه مقایسه کنید.

اگر محصول شما ظرف مدت 2 ماه فروش نرفت، قیمت خود را بررسی کنید تا قیمت مناسب تری در صورت امکان برای آن بگذارید.

بخش راهنمای آمازایران و مخصوصا راهنمای فروشندگان را به دقت مطالعه کنید.

می توانید از این روش جواب بسیاری از سوالات خود را بگیرید. همینطور می توانید از طریق بخش پشتیبانی اعضا، سایر سوالات و یا پیشنهادات و انتقادات خود را با آمازایران مطرح کنید.